Hatósági áras lett az adatkapcsolat

Hatósági áras lett az adatkapcsolat

Azok a vállalkozók sem veszítik el az állami támogatást, akik nem tudtak január 1-jéig online pénztárgépet beüzemelni, mert nem kapták meg a készüléket. A rendeletet december 30-án, az utolsó pillanatban módosította Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter. Emellett döntött a rögzített hatósági ár bevezetéséről is az adatkapcsolatban: kiskasszáknál 1500, PC-s gépeknél 2500 forint lesz a havi forgalmi díj.

Még valamit…?

Még valamit…?

Vajon vesznek-e mást is a dohányterméket vásárolók a Nemzeti Dohányboltokban? Betérnek-e egy napilapért, egy üdítőért, vesznek-e szeszes italt a doboz cigaretta mellé, mennyire jellemző, hogy trafikban adják fel a heti lottószelvényt? Mit érdemes a trafikban még árulni és kínálni? – ennek néztünk utána.

Magyar sztár a Virginia

Magyar sztár a Virginia

Bár az utóbbi időszak kiemelt témájaként jelentek meg a dohánnyal kapcsolatos kérdések, annak egyik fontossággal bíró aspektusáról, a dohánytermesztésről jelentőségéhez mérten kevesebb szó esett. Pedig a dohány előállítása Magyarország számára stratégiailag indokolt, hiszen a közvetlen, valamint a közvetett jövedelemtermelésben játszott szerepe mellett hozzájárul a tájfenntartáshoz, a vidék sokszínűségéhez, de lényeges faktor a foglalkoztatásban is.

Problémás a pénztárgépek átállítása

Problémás a pénztárgépek átállítása

Október elsején lejárt az új, online adatkapcsolatra képes pénztárgépek megrendelésének határideje, ezután összesítve több millió forintos bírságot szabott ki a NAV a késlekedőknek. Ráadásul a trafikosok egy része nem tud adatot szolgáltatni a meglevő rendszerével az NDN Zrt. felé, ezért jogosan érzik azt: átverték őket.