Tobacco

Rovat:

Olvasmány
Becsült olvasási idő: 1 perc
Zsebhamutartóval is küzdenek a csikkek ellen Monacóban

15. évébe lépett a cigicsikk-ellenes kampány a miniállamban.

A monacói Zéro Mégot (Zéró Cigicsikk) kampány 15. évében kreatív fordulatot vesz a helyi művész, Mr One Teas által tervezett, limitált kiadású zsebhamutartók bevezetésével – írja a Tobacco Reporter. A kampány új szakasza július 18-án indult a Monaco Tribune cikke szerint.

Az új zsebhamutartó (Fotó: Mairie de Monaco / Monaco Tribune)

A kezdeményezés, amelyet Marjorie Crovetto alpolgármester és Estelle Antognelli, a Turisztikai és Kongresszusi Igazgatóság (DTC) munkatársa indított útjára, a polgári elkötelezettséget ötvözi a fenntarthatósági üzenetekkel, megerősítve Monaco tiszta és környezettudatos úti célként való pozicionálását.

A művész terve mostantól a kampány hivatalos vizuális arculataként szolgál, a hamutartók pedig a turisztikai információs pontokon, a közintézményekben és a SMEG/SMA üzletben kaphatók. Tíz új MégotBox gyűjtőterminált is telepítettek a legfontosabb közterületeken, aminek köszönhetően idén több mint 80 000 cigarettacsikket gyűjtöttek össze, ami több mint 35 millió liter víz szennyezéssel szembeni védelmének felel meg.