A zanzibári hatóságok azt tervezik, hogy betiltják a vízipipa és az e-cigaretta behozatalát a legtöbb kereskedő számára – írja a The Citizen nyomán a Tobacco Reporter.
„Mindannyian tanúi vagyunk – a vízipipa és az elektromos cigaretta használata mindennapossá vált, és egy speciális szabályozási törvényt fogunk kidolgozni, amely szabályozza majd, kiknek lesz külön engedélyük a vízipipa vagy az elektromos cigaretta behozatalára és árusítására”
– mondta Masoud Ali Mohammed, Zanzibár elnöki hivatalért, regionális közigazgatásért és helyi önkormányzatokért felelős minisztere.

A jelenlegi importőröknek azt tanácsolták, hogy ne töltsék fel a készleteiket, hanem forduljanak a hatóságokhoz az új irányelvekért.
„Ne rendeljenek újabb termékeket, miután a jelenlegi készletük kimerült. Követniük kell majd az új törvényeket, amelyeket a kormány fog kiadni”
– fogalmazott Masoud Ali Mohammed.
