Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
Visszatérhetnek a mallorcai dohányosok az éttermek teraszaira

Valenciában is lehet ismét dohányozni majd a teraszokon.

A spanyol kormány keddi ülésén jóváhagyták a Covid-intézkedések megszüntetését, amelyek még mindig hatályban voltak. José Miñones egészségügyi miniszter az ülés után azt mondta, hogy minden rendeletet hatályon kívül helyeznek a következő napokban – írja a Majorca Daily Bulletin.

Utca a mallorcai Sóllerben 2019-ben (Fotó: John McFetridge / Unsplash)

Mindez azt jelenti, hogy a továbbiakban nem lesz tilos a dohányzás a bárok és éttermek teraszain. Ezt a tilalmat egy időben országszerte alkalmazták a járvány miatt. A regionális önkormányzatoknak aztán lehetőségük volt arra, hogy fenntartsák vagy eltöröljék. Mindössze a Baleár-szigetek és Valencia volt az a két régió, amely megtartotta a tilalmat. Mivel ez egy Covid-intézkedés volt, amelyet most hivatalosan meg kell szüntetni, a tilalmat Spanyolországban sehol sem lehet végrehajtani.

Országos szinten a kormány jóváhagyása azt jelenti, hogy a gyógyszertárakban, egészségügyi központokban és kórházakban is megszűnik a maszkviselési kötelezettség. A lap megjegyezte, hogy ezt a kötelezettséget a gyógyszertárakban egy ideje már általában figyelmen kívül hagyták a spanyolok.