December 9-én befejeződött a 2021-es termésű Virginia dohányok felvásárlása az ULT Magyarország Kft.-nél – írja a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetsége (MADOSZ) honlapja. Augusztustól december elejéig 35 felvásárlási napot biztosítottak a termelőiknek.
A cég közölte: a teljes termés 15 százalékkal haladta meg a szerződött mennyiséget. Ugyanakkor a minőség jóval gyengébb lett, mint amire a szezon elején számítottak.
„Termelőink 2021-ben nagyobb tápanyag dózisokat alkalmaztak, bő termésre készülve. A száraz, aszályos időjárási periódusok miatt a nitrogén tápanyag felvétele később történt meg, ami az érés idejét jelentősen kitolta. A rendelkezésre álló, limitált szárítókamra kapacitás viszont egy betakarítási kényszert indukált, melynek eredményeként jelentősen nőtt a »zöld«, »zöldes árnyalatú« dohányok részaránya”
– írta Fekete Tibor, az ULT Magyarország Kft. agronómiai igazgatója.
A MADOSZ honlapján megjelent beszámoló szerint ugyanezen a napon, 2021. december 9-én ért véget a 2021. évi Virginia-termés felvásárlása a nyíregyházi körzetben a DOFER Zrt.-nél is.
Az ULT Magyarország Kft. a MADOSZ honlapján december 14-én megjelent közlemény szerint egy nappal korábban megkezdte a 2021-es termésű Burley dohányok felvásárlását.

„A termelői, értékesítési igények szerint az elkövetkező 2-3 napban, mintegy 150 tonna kartonos és göngyszeres csomagolású Burley dohányt vásárolunk fel. A termés további részét januárban és február első hetében vesszük át. Az idén várhatóan 600 tonna Burley dohány termett meg a NYIDOTER Kft termelőinél. A Burley dohányok esetében is minden megtermelt dohányt átveszünk, mely megfelel a dohányipar felhasználási igényeinek”
– írta Fekete Tibor.
