Becsült olvasási idő: 1 perc
Az ULT Magyarországnál is véget ért a Burley-felvásárlás

A hazai dohánytermesztés kétharmadáért az ULT Magyarország és a NYIDOTER szerződött termelői felelnek.

2022. február 22-én befejeződött a 2021. évi Burley dohányok felvásárlása az ULT Magyarország Kft-nél – írta szerdán a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetsége (MADOSZ) honlapja.

Fekete Tibor agronómiai igazgató tájékoztatása szerint termelőik 2021-ben 380 hektáron termeltek természetes úton szárított Burley típusú dohányt. Erről a területről összesen 667,5 tonna termést értékesítettek.

Az országos adatok szerint a termelői közösségük az országban termett Burley 80 százalékát termelte meg. Az ULT Magyarország Kft. és a NYIDOTER Kft. szerződött Virginia és Burley dohánytermelői a 2021-es adatok szerint a hazai dohánytermesztés 67 százalékát termelték meg az összes szerződött terület 64,3 százalékán.

Fekete Tibor agronómiai igazgató ezúton is köszönetét fejezi ki a termelőiknek a 2021-es évben végzett munkájukért, teljesítményükért, amellyel hozzájárultak a hazai dohányágazat fenntarthatóságához.