Becsült olvasási idő: 1 perc
Véget ért a Burley dohányfelvásárlás a DOFER-nél

Százhetven tonna száraz Burley-t termeltek 2021-ben a DOFER termelői.

Tavaly december közepén Burley-mintacsomó bemutatót tartott a DOFER Dohányfermentáló Zrt., majd idén január elején megkezdődött a dohányfajta felvásárlási időszaka is. A 2021-es termésű Burley felvásárlása pedig február közepén ért véget a cégnél – írja a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetsége (MADOSZ) honlapja.

Pomázi István vezérigazgató beszámolója szerint a DOFER termelői 114 hektár területről 170 tonna száraz dohányt szállítottak be a felvásárló telephelyekre. A cég közölte, a felvásárolt dohány mennyiségre több, minőségre pedig jobb, mint a 2020-as termésű dohányok esetében volt.

A vezérigazgató közölte: a feldolgozással párhuzamosan megkezdték a 2022-es termesztési évet is. Az agronómusaik hamarosan felkeresik a termelőiket az idei szerződésekkel.