Becsült olvasási idő: 1 perc
Február 22-én zárul a Burley-felvásárlás az ULT Magyarországnál

Már csak egy napon értékesíthetik Burley-dohányaikat az ULT szerződött termelői.

A termelők már csupán egy felvásárlási napon, 2022. február 22-én tudják majd értékesíteni az ULT Magyarország Kft. felé – írta a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetsége (MADOSZ) honlapján megjelent hír szerint Fekete Tibor, az ULT Magyarország agronómiai igazgatója.

Január közepén ugyanő arról számolt be, addig a várható Burley-termés közel felét vásárolták fel, Fekete Tibor szerint 2021-ben a Burley-termelőik közel 70 százaléka csomagolta a dohányát a Virginia dohányoknál használt kartondobozba. Ennél a csomagolási módnál a dohány minősége nem romlik, nem törnek össze a levelek és a nedvességtartalmuk kiegyenlítetté válik.