Tobacco

Rovat:

Illegál
Becsült olvasási idő: 1 perc
Vádat emeltek a cigicsempész-hálózat tagjai ellen

Szír, román és magyar férfiak ellen emeltek vádat Somogyban.

Nem adóztatott dohánytermékek adásvétele miatt vádat emelt az ügyészség egy kereskedelmi láncolat tagjai ellen – tájékoztatta a Somogy Vármegyei Főügyészség csütörtökön az MTI-t.

Azt írták: két szír állampolgár – apa és fia – tavaly egy Budapesten bérelt raktárban ismeretlenektől megszerzett, költségvetési csalásból származó, legalább 78 millió forint értékű dohánytermékeket tárolt, hogy azokat haszonnal tovább értékesítse.

Képünk illusztráció (Fotó: Pavel Danilyuk / Pexels)

Egyik fő vevőjük egy román állampolgár volt, akinek négy hónap alatt 21 ezer doboz cigarettát adtak el. A román vádlott azzal a somogyi férfival is üzletelt, aki ugyancsak az adózás alól elvont dohánytermékek közvetítéséből és eladásából realizált bevételt, amikor további két férfit szintén bevont az üzletbe.

Az ügyészség kiemelte, a kereskedés alsóbb szintjein lévő vádlottak ugyancsak milliós értékben foglalkoztak illegális cigaretták adásvételével, az ügyben a lefoglalt dohánytermékek értéke megközelítette a 25 millió forintot.

A vádhatóság az érintett férfiakkal szemben különösen nagy értékre elkövetett pénzmosás bűntette miatt végrehajtandó, illetve felfüggesztett szabadságvesztést, pénzbüntetést és vagyonelkobzást indítványozott a bíróságra benyújtott vádiratában.