Több hónap felderítő munkát követően, a budapesti pénzügyi nyomozók ismét egy szír irányítású bűnbandára csaptak le és szakították meg a bűnös tevékenységüket – közölte a NAV kedden.
A nyomozóhatóság látókörébe került, cigarettával seftelő társulás két szír tagja, épp egy négy főből álló magyar társaságnak akarta értékesíteni a közel 1000 karton zárjegy nélküli cigarettát, amikor a NAV munkatársai lecsaptak. A MERKUR bevetési egység hiánytalanul begyűjtötte az elkövetőket.
A nyomozók – az üggyel összefüggésben – összesen kilenc helyszínen végeztek házkutatást. Az illegális cigaretta mellett a bűncselekmény elkövetéséhez használt gépjárműveket, valamint nagyobb összegű készpénzt is lefoglaltak.
A NAV közleményében megjegyezte, az egyik szír elkövető hazánkban menekülti státusszal rendelkezik, a másik férfi menedékjogát korában visszavonták, ugyanakkor jelenleg igazolás birtokában országunk területén jogszerűen tartózkodhat.
A nyomozó hatóság a két szír férfit üzletszerűen elkövetett pénzmosás bűntette miatt, illetve négy magyar állampolgárt, akik vevőként jelentek meg a helyszíneken, pénzmosás bűncselekmény elkövetése miatt gyanúsítottként hallgatta ki. A bűncselekménnyel okozott vagyoni hátrány több mint 22 millió forintra tehető. Az eljárás során a szír állampolgárokat őrizetbe vették, majd az illetékes bíróság január 24-én döntött a letartóztatásukról. A banda magyar állampolgárságú tagjai szabadlábon védekeznek.
