Tobacco

Rovat:

Illegál
Becsült olvasási idő: 1 perc
Lebukott a cigivel seftelő szír banda

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei illegális dohánytermékkel kereskedő, szír irányítású bűnbandán ütöttek rajta a napokban. A menekülő elkövetőket több helyszínen fogták el, őrizetbe vették, majd az ügyben két férfi letartóztatását elrendelte a bíróság.

Több hónap felderítő munkát követően, a budapesti pénzügyi nyomozók ismét egy szír irányítású bűnbandára csaptak le és szakították meg a bűnös tevékenységüket – közölte a NAV kedden.

A nyomozóhatóság látókörébe került, cigarettával seftelő társulás két szír tagja, épp egy négy főből álló magyar társaságnak akarta értékesíteni a közel 1000 karton zárjegy nélküli cigarettát, amikor a NAV munkatársai lecsaptak. A MERKUR bevetési egység hiánytalanul begyűjtötte az elkövetőket.

A nyomozók – az üggyel összefüggésben – összesen kilenc helyszínen végeztek házkutatást. Az illegális cigaretta mellett a bűncselekmény elkövetéséhez használt gépjárműveket, valamint nagyobb összegű készpénzt is lefoglaltak.

A NAV közleményében megjegyezte, az egyik szír elkövető hazánkban menekülti státusszal rendelkezik, a másik férfi menedékjogát korában visszavonták, ugyanakkor jelenleg igazolás birtokában országunk területén jogszerűen tartózkodhat.

A nyomozó hatóság a két szír férfit üzletszerűen elkövetett pénzmosás bűntette miatt, illetve négy magyar állampolgárt, akik vevőként jelentek meg a helyszíneken, pénzmosás bűncselekmény elkövetése miatt gyanúsítottként hallgatta ki. A bűncselekménnyel okozott vagyoni hátrány több mint 22 millió forintra tehető. Az eljárás során a szír állampolgárokat őrizetbe vették, majd az illetékes bíróság január 24-én döntött a letartóztatásukról. A banda magyar állampolgárságú tagjai szabadlábon védekeznek.