Üzbegisztán egészségügyi minisztériuma az e-cigi, a töltőfolyadékok és a hevített dohánytermékek forgalmazásának betiltását javasolta – írja a Trend alapján a Tobacco Reporter.
Ez derül ki egy törvénytervezetből, amelyet a normatív jogi aktusok tervezetének megvitatására szolgáló üzbég portálon tettek közzé.
A tervezet szerint az e-cigi forgalmazása „az ország területén tilos”.

Az Egészségügyi Minisztérium azt is javasolja, hogy a tilalom megsértéséért közigazgatási és büntetőjogi felelősséget vezessenek be – 1000 dolláros (kb. 370 ezer forintos) bírságtól öt évig terjedő szabadságvesztésig.
Az üzbég statisztikai hivatal adatai szerint a dohánytermékek gyártási volumene az országban 2024 januárjától februárjáig elérte a 2,1 milliárd darabot.
Az ország dohánytermék-exportja 2024 januárjától februárjáig elérte a 7,8 millió dollárt (csaknem 3 milliárd forintot), míg az import ugyanebben az időszakban 10,5 (csaknem 4 milliárd dollárt) millió dollárt tett ki.
