Szeptember végén tiltotta meg a dohányzást és alkoholfogyasztást a Nemzeti Dohányboltok tízméteres körzetében a balatonfüredi önkormányzat képviselő-testülete. A döntést azzal indokolták, hogy a boltok körül időnként „kocsmai hangulat” alakul ki. Már akkor felmerült, hogy a város bizonyos közterületein is megtiltsák a dohányzást, s most erről döntött a testület – írja a Telex Balatonfüred honlapjára hivatkozva.

A képviselő-testület a legutóbbi ülésén ugyanis úgy határozott, hogy a balatonfüredi Gyógy-téren és a Kiserdő teljes területén megtiltja a dohányzást és az e-cigarettázást.
„A december 1-től hatályba lépő, elsősorban a nem dohányzók védelmét szolgáló rendelet betartását a közterület-felügyelők ellenőrzik, a dohányzási korlátozást megszegők 30 ezer forintig terjedő helyszíni bírságra számíthatnak. Ha a későbbiekben érkezik javaslat arra, hogy további városi területeket vonjanak a korlátozás alá, akkor azt megfontolja majd a testület”
– fogalmazott a város honlapja. A településnek egyébként fideszes polgármestere van Bóka István személyében és a képviselő-testületben is a kormánypártok képviselői vannak többségben.
