A török egészségügyi minisztérium új országos kampányt indított „Füstmentes Törökország” címmel a dohányfüggőség elleni küzdelemre irányuló folyamatos erőfeszítések részeként, amely „továbbra is az egyik vezető megelőzhető halálozási ok mind globálisan, mind Törökországban” – írja a Tobacco Reporter.
Az új kampányt az ország dohányzásellenes erőfeszítéseinek 16. évében vezetik be. Az új stratégia a dohányzás arányának további csökkentését és az egészségesebb életmód ösztönzését célozza.

A 2025–2028 közötti időszakra vonatkozó átfogó cselekvési tervvel a kormány a figyelemfelkeltésre, a támogató szolgáltatások nyújtására és különösen a fiatalok védelmére összpontosít.
Törökországban 2000-ben a 15 évesnél idősebb korosztály 33,8 százaléka dohányzott. 2018-ra sikerült ezt az arányt 31 százalék alá csökkenteni (30,9%). Ám a legfrissebb elérhető adat (2022, 30,5%) alapján a dohányzók arányának csökkenése megtorpant, ezért gondolhatta azt az egészségügyi minisztérium, hogy ideje új stratégiát bevetni.
