Tobacco
Becsült olvasási idő: 1 perc
Dohánygyári munkások kezdtek sztrájkba

Nem jutottak dűlőre a felek a bértárgyalásokon Törökországban.

Törökország nyugati részén, az İzmir tartományban három dohánygyár – a Sunel Tobacco, az Oriental Tobacco és a T.T.L. Tobacco – összesen mintegy 1700 dolgozója sztrájkba lépett, miután a bértárgyalások kudarcba fulladtak – írja a Tobacco Reporter.

A munkások magasabb béreket és jobb juttatásokat követelnek, mivel a munkáltatók által tett ajánlatokat irreálisnak tartják, és úgy vélik, hogy a munkaadók a alvállalkozókat részesítik előnyben.

Képünk illusztráció (Forrás: Freepik)

A sztrájk hétfőn kezdődött, amikor a Tekgıda-İş Szakszervezethez tartozó 600 Sunel Tobacco, 800 Oriental Tobacco és 300 T.T.L. Tobacco dolgozó beszüntette a munkát. Ömer Atabey szakszervezeti vezető elmondta, hogy bár külön tárgyalások folytak, a három gyár egységesen lépett fel. A munkáltatók az inflációt mindössze 2% vagy 4%-kal meghaladó béremelést ajánlottak, amit a dolgozók elégtelennek tartanak.

Atabey hangsúlyozta, hogy a munkáltatók magasabb béreket fizetnek az alvállalkozóknak, ami jelentős feszültséget okozott a munkavállalók körében. A szakszervezet elhatározta, hogy folytatja a küzdelmet a kívánt bérekért.