Több mint tízmillió csempészett cigarettát foglalt le a hamburgi vámnyomozók a németországi Lübeck-Travemündében. A csempészek a a hatóságok megkerülésével Lettországból akarták Nyugat-Európába szállítani az árut – írja a Die Welt a hamburgi vámnyomozó hivatal közleménye alapján.
A Lübeck-Travemünde-i vámnyomozók nagy mennyiségű adózatlan dohányt fedeztek fel egy tőzegszállítmányként bejelentett rakományban egy teherautón. A Lettországból egy kompon érkezett teherautó sofőrje összesen 10,4 millió darab adózatlan cigarettát akart becsempészni. Az államnak okozott kár mértéke nagyjából 1,9 millió euróra (750 millió forintra) tehető.

A hamburgi vámügyi nyomozó hivatal most a csempészett cigaretták eredetét és a feltehetően nyugat-európai címzetteket vizsgálja. A bűncselekmény napján lefoglalt bizonyítékokat jelenleg elemzik. A hivatal azt is ellenőrzi, hogy a lefoglalt cigaretták eredetiek vagy hamisítványok.
