A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) munkatársai négymillió forint értékű adózatlan cigarettát találtak az M1-es autópályán egy vízelveztő árokban – olvasható a hivatalos közleményben.
A pénzügyőrök az M1-es autópálya Győr-Moson-Sopron megyei szakaszán akarták ellenőrizni azt az autóst, aki a hatósági jelzést figyelmen kívül hagyva, a nagy forgalomban a kocsik között cikázva elhajtott. A sofőrt a pénzügyőrök követték és végül sikerült biztonságosan kiterelni és átvizsgálni.
Az ellenőrzésen a kocsi már üres volt, de Django a cigaretta- és kábítószerkereső kutya mégis jelzést adott, ezért a NAV munkatársai visszakövették az utat, ahol a csempész elmenekült. A megérzés bejött: az autópálya melletti vízelvezető árokban megtalálták a bőröndökbe csomagolt dohányterméket, amit az elkövető menekülés közben kidobált.
A kétezer doboz, összesen négymillió forint értékű cigarettát lefoglalták és eljárást indítottak.
