Tobacco

Rovat:

Olvasmány
Becsült olvasási idő: 1 perc
Tíz év alatt ötszörösére nőtt az e-cigarettázók száma az Egyesült Királyságban
Ötből egy egykori dohányos szerint az e-cigi segített a leszokásban.

Angliában, Walesben és Skóciában a felnőttek mintegy 8,3%-a számít ma már rendszeres e-cigarettázónak – szemben a tíz évvel ezelőtti 1,7%-kal (kb. 800 000 ember). A jelentést összeállító Action on Smoking and Health (ASH) szerint „forradalom” történt – írja a Sky News.

Az ASH jelentése szerint körülbelül 2,4 millió brit e-cigi fogyasztó korábbi dohányos, 1,5 millióan még mindig dohányoznak. Ugyanakkor 350 ezer jelenlegi e-cigiző brit korábban soha nem dohányzott. A jelentés azt is megállapította, hogy a naponta e-cigizők kevesebb cigarettát szívnak.

A megkérdezett dohányosok 28%-a úgy nyilatkozott, hogy még soha nem próbált e-cigarettát – ebből a csoportból minden tizedik aggódik, hogy nem elég biztonságosak. Minden ötödik volt dohányos azt mondta, hogy az e-cigi segített a hagyományos cigarettáról való leszokásban

Fotó: Heidi Fin / Unsplash

Az ASH szerint a kormánynak most jobb stratégiára van szüksége a cigarettahasználat visszaszorítására.

„Most ötször annyi e-cigiző van, mint 2012-ben, és milliók használják azért, hogy így probáljanak leszokni a hagyományos cigarettáról”

– mondta Hazel Cheeseman, az ASH helyettes vezetője. Hozzátette:

„A kormány szerint az »e-cigi forradalom« segíteni fog nekik abban, hogy elérjék a 2030-ra füstmentes országra vonatkozó ambíciójukat, de ez önmagában nem elég. Átfogó tervre van szükség, amely minden dohányosnak segít.”