Üdvözölték az e-cigaretta mellett álló aktivisták a Fülöp-szigetek új törvényi szabályozását, mely progresszívabban viszonyul az e-cigarettához és a hevített dohánytermékekhez – írja a Tobacco Reporter.
Július 25-én lépett hatályba az a jogszabály, amely csökkentette az e-cigaretták és a hevített dohánytermékek vásárlási korhatárát, eltörölte az e-cigi folyadékok két ízre vonatkozó korlátozását, és lehetővé tette ezen technológiák népszerűsítését kereskedelmi rendezvényeken túl is.
Nancy Loucas, az Asia Pacific Tobacco Harm Reduction Advocates (CAPHRA) koalíció ügyvezető koordinátora szerint a Fülöp-szigetek nemzetközileg is vezető szerepet vállalt az ártalomcsökkentés terén. Loucas így fogalmazott:
„Ez egy hatalmas jelzés más országok számára, hogy tegyék lehetővé a dohányosok számára a biztonságosabb nikotintermékekre való átállást.”

Peter Dator, a Vapers PH elnöke szerint az új törvény védi a kiskorúakat, segít felszámolni a feketepiacokat, biztonsági előírásokat nyújt, és a felnőtt dohányosok számára hozzáférést biztosít a cigaretta kevésbé káros alternatíváihoz.
„Ez valóban mérföldkőnek számító jogszabály, amelyet remélem, hogy más országok is követnek. A dohányzás felszámolásának egyetlen útja a füstmentes alternatívák elfogadása.”
– mondta Dator. A Vapers PH elnöke ezen felül dicsérte a fülöp-szigeteki törvényhozókat is, amiért ellenállnak az ország egészségügyi politikájának befolyásolására irányuló külföldi kísérleteknek.
