Szigorítja az e-cigaretták szabályozását Azerbajdzsán. A bakui parlament, a Milli Majlis első olvasatban elfogadta az adminisztratív szabálysértési törvény módosítását, amely bírságot és kötelező elkobzást írna elő az e-cigaretták és alkatrészeik importja, exportja, gyártása, nagy- és kiskereskedelmi értékesítése, valamint értékesítési célú tárolása esetén – írja a Nicotine Insider.

A tervezet szerint április 1-jétől a jogsértés tárgyát képező termékeket elkoboznák. A magánszemélyek 350-500 manat (56-94 ezer forint), tisztségviselők 1650-2200 manat (321-416 ezer forint), jogi személyek 4000-5000 manat (756-945 ezer forint) bírságra számíthatnak. A javaslat még nem végleges, további parlamenti olvasatok várhatók.
