Lassan pörög fel az Írország által 2025. november 1-jén bevezetett, e-cigaretták töltőfolyadékára vonatkozó, literenként 500 eurós jövedéki adó, mely az első két hónapban mindössze 1,3 millió eurót hozott. A bevallásokat 60 regisztrált cég nyújtotta be január 31-ig – közölte Simon Harris pénzügyminiszter a Nicotine Insider tudósítása szerint..
A Pénzügyminisztérium éves szinten 17 millió eurós bevétellel számol, ami kéthavonta mintegy 2,83 millió eurót jelentene. Az eddigi összeg ennek csupán 46 százaléka. A tárca korábban „óvatos becslésről” beszélt, és elismerte, hogy nehéz felmérni az e-cigaretta-piac méretét.

Az Responsible Vaping Ireland szerint a gyenge számok arra utalhatnak, hogy több érintett vállalkozás nem tesz eleget bevallási kötelezettségének, ezért szigorúbb ellenőrzést és a feketepiac visszaszorítását sürgetik. A minisztérium hangsúlyozta: az adatok egyelőre előzetesek.
