Mianmar hivatalosan betiltotta az e-cigaretták és e-vízipipák importját, exportját, értékesítését, birtoklását, tárolását, terjesztését és használatát az úgynevezett Alapvető ellátási és szolgáltatási törvény alapján – írja a Nicotine Insider.
A helyi egészségügyi minisztérium bejelentette, hogy a február 18-án a kormány jóváhagyásával kiadott tilalom minden kapcsolódó termékre és tartozékra vonatkozik. A végrehajtás szintén e törvény keretében történik, amely felhatalmazza a hatóságokat a közjólét szempontjából szükségesnek ítélt áruk szabályozására vagy betiltására.

Az egészségügyi tisztviselők szerint az intézkedés célja a közegészség védelme, különösen a fiatalok körében, mivel az e-cigaretták egyre népszerűbbé váltak. A hatóságok elutasították azt a vélekedést, hogy az e-cigizés kevésbé ártalmas, mint a hagyományos dohányzás, hangsúlyozva, hogy az e-cigaretták károsíthatják a tüdőt, valamint erősen addiktív nikotint, nehézfémeket és más mérgező anyagokat tartalmazhatnak.
A lépés kibővíti a 2006-os dohányzási törvény által bevezetett korábbi korlátozásokat, és Mianmart a régió azon országaihoz sorolja, amelyek teljes mértékben betiltották az e-cigiket.
