Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
Szerepelnie kell a cigisdobozokon a káros összetevőknek Dél-Koreában

Az új szabályozás 2025 októberében kerül a gyakorlatba.

A dél-koreai nemzetgyűlés október 6-i teljes ülésén jóváhagyta a dohányzás káros hatásainak ellenőrzéséről szóló törvényt – írja a The Korea Bizwirealapján a Tobacco Reporter.

A törvény előírja a cigarettákban használt káros összetevők típusainak és mennyiségének közzétételét. A szabályozás két évvel a hivatalos kihirdetése után lép hatályba. Várhatóan 2025 októberére kerül a gyakorlatba.

Képünk illusztráció (Fotó: Daniel Bernard / Unsplash)

A törvény végrehajtását követően a cigarettagyártóknak, importőröknek és forgalmazóknak kétévente rendszeresen tesztelniük kell a termékeikben lévő káros összetevőket, és az eredményeket, valamint a cigarettákban lévő összetevőkre vonatkozó információkat az Élelmiszer- és Gyógyszerbiztonsági Minisztérium rendelkezésére kell bocsátaniuk.

A veszélyes összetevőkre vonatkozó adatokat a nyilvánosság számára online elérhetővé teszik. Azt, hogy mely konkrét káros összetevőket kell nyilvánosságra hozni, a dohánytermékek ártalmasságát ellenőrző bizottság fogja eldönteni.

A törvény az elektromos cigarettákra is vonatkozik.