A dél-koreai Egészségügyi és Jóléti Minisztérium (MOHW) felszólította a rendezvényszervező The Fairs-t, hogy törölje a Korea Vape Show 2023 rendezvényt – írja a Tobacco Reporter.
A kiállításra a tervek szerint július 21-23. között kerülne sor a Gyeonggi tartománybeli Goyangban.
A minisztérium elsődlegesen amiatt aggódik, hogy kiskorúak is bejuthatnak az eseményre, amennyiben a belépést nem ellenőrzik megfelelően, de az e-cigi versenyek felől is aggályaikat fejezték ki. Ez utóbbi állításuk szerint megszegné a beltéri dohányzási korlátozásokat, Dél-Korea ugyanis a beltéri dohányzást csak külön, teljesen zárt helyiségekben engedélyezi.

A szervezők terveket nyújtottak be a kritikusok által felvetett problémák megoldására, és közölték, hogy nem mondják le a rendezvényt.
„Az elmúlt három alkalommal a helyi közegészségügyi központ tisztviselői meglátogatták az eseményt, és nem találtak semmilyen szabálytalanságot”
– tette hozzá a The Fair képviselője.
