Tobacco

Rovat:

Olvasmány
Becsült olvasási idő: 1 perc
Töröltetné az egészségügyi minisztérium az idei Korea Vape Showt

A kormányzati szerv számos aggályát fejezte ki a rendezvénnyel kapcsolatban.

A dél-koreai Egészségügyi és Jóléti Minisztérium (MOHW) felszólította a rendezvényszervező The Fairs-t, hogy törölje a Korea Vape Show 2023 rendezvényt – írja a Tobacco Reporter.

A kiállításra a tervek szerint július 21-23. között kerülne sor a Gyeonggi tartománybeli Goyangban.

A minisztérium elsődlegesen amiatt aggódik, hogy kiskorúak is bejuthatnak az eseményre, amennyiben a belépést nem ellenőrzik megfelelően, de az e-cigi versenyek felől is aggályaikat fejezték ki. Ez utóbbi állításuk szerint megszegné a beltéri dohányzási korlátozásokat, Dél-Korea ugyanis a beltéri dohányzást csak külön, teljesen zárt helyiségekben engedélyezi.

Fotó: Korea Vape Show

A szervezők terveket nyújtottak be a kritikusok által felvetett problémák megoldására, és közölték, hogy nem mondják le a rendezvényt.

„Az elmúlt három alkalommal a helyi közegészségügyi központ tisztviselői meglátogatták az eseményt, és nem találtak semmilyen szabálytalanságot”

– tette hozzá a The Fair képviselője.