Tobacco
Becsült olvasási idő: 1 perc
Sokkal több dohányt vásárolt fel idén a DOFER, mint tavaly

Eredményesen zárta a Virginia-dohány felvásárlását a Continental Dohányipari Csoport dohánytermesztésért és feldolgozásért felelős tagja, a DOFER Dohányfermentáló Zrt. A társaság összesen 1315 tonna termést vásárolt fel, amely mintegy 49 százalékos növekedést jelent a tavalyi szezonhoz képest.

Az idei évben kedvező előjelekkel kezdődött meg a mesterséges szárítású Virginia-dohány felvásárlása a Continental Dohányipari Csoportnál. A termesztés a tavalyinál 11 százalékkal nagyobb, 918 hektárnyi, javarészt a Nyírségben található területen zajlott, aminek nyomán a szerződött mennyiség is növekedett 7 százalékkal a 2022-es évhez képest, 1019 tonnát kitéve. Mindezek mellett az időjárás jelentősen előnyösebbnek bizonyult a termelés szempontjából – közölte a csoport a Tobaccóval.

A betakarítási- és a felvásárlási szezon eredményei ennek megfelelően jelentősen felülmúlták a 2022-es mutatókat. Míg a felvásárolt mennyiség 49, a felvásárlási egységár 40 százalékkal nőtt: a DOFER Dohányfermentáló Zrt. 1315 tonnányi termést vásárolt fel, méghozzá 1509 Ft/kg egységáron.

Ugyan a társaság szakértői szerint a dohányszövetek némileg tartalmatlanabbak, mint amire az előzetes várakozások alapján számítani lehetett, a szívási minőség ideális, így az évjárat összességében egyértelműen sikeresnek tekinthető.

Dohányfelvásárlás a DOFER-nél 2022-ben (Fotó: Balázs Attila / MTI)

A felvásárlási időszak ezzel még nem ért véget: a természetes szárítású, a Virginiához képest sokkal kisebb területen termesztett Burley-dohány felvásárlása várhatóan januárban fejeződik be.

Az idei évben sikeresen kompenzáltuk a 2022-es, több szempontból is kihívásokkal teli év gyengébb termésmennyiségét. Amellett, hogy az időjárás is kedvezőbb volt, meggyőződésem, hogy ebben a dohányfelvásárlási-alapár év eleji, 50 százalékos növelése is jelentősen közrejátszott. Kiemelném továbbá a NAV aktív és hatékony munkáját, amely eredményesen minimalizálta az illegális termelői dohány értékesítést”

– mondta el Füzi Csaba, a sátoraljaújhelyi dohánygyárat birtokló Continental Dohányipar Zrt. vezérigazgatója.