A külső gazdasági kihívások ellenére is eredményesen zárta a Continental Dohányipari Zrt. a 2022-es üzleti évet – írta lapunknak is elküldött közleményében a cég. A Continental éves beszámolója alapján az árbevétel a 2021-ben realizált 56 milliárd forintról közel 13 százalékot emelkedve 63,7 milliárd forintra nőtt, az adózott eredmény pedig elérte a 8,2 milliárd forintot, amely mintegy 30 százalékos növekedést jelent a 2021-es 6,4 milliárd forinthoz képest.
„A növekedéshez jelentősen hozzájárult, hogy a társaság mind a cigaretta, mind a természetes burkolású szivarka, mind az expandált dohány eladásokat növelte 2021-hez képest. Ugyan a fogyasztási dohány- és ezzel együtt a hüvelyeladások, a nemzetközi piacok zsugorodását lekövetve csökkentek, a társaság ezen termékcsoportok esetén is erős pozícióval rendelkezik”
– áll a közleményben.
2022 mérföldkövei
2022-t a Continental eddigi legnagyobb volumenű beruházásának sikeres zárása fémjelezte: a közel 10 milliárd forint értékű fejlesztés keretében átadták az új dohányelőkészítési-üzemcsarnokot, amelyet a dohánygyár megnövekedett dohányvágat-igénye tett szükségessé. Az üzemcsarnok – amelynek kivitelezését és a termelési láncba való integrálását a termelés leállítása nélkül, folyamatos üzemelés mellett valósította meg a társaság – a termelési kapacitás, a robotizáció és a versenyképesség szempontjából is meghatározó állomásnak tekinthető a Continental életében.
Fontos mérföldkő volt továbbá a második dohányexpandáló-üzem működési rendjének kiterjesztése, amely novembertől teljes kapacitással, négy műszakos munkarendben szolgálja ki az expandált dohányra irányuló, megnövekedett nemzetközi igényeket.
A dolgozók támogatása, bér- és juttatási rendszerük fejlesztése szintén az év fókuszpontjai között szerepelt, amelynek keretében a társaság összesen 300 ezer forint értékű rezsiköltség-kompenzációs juttatást biztosított minden munkavállalója számára a fűtési szezon során (november–április).
Előretekintés 2023-ra
Amellett, az elért eredmények tovább szilárdították a társaság jelenlegi piaci pozícióját, a növekedési tervek számára is megfelelő alapot biztosítanak, amelyek az eladási mutatók további erősítését, és az infrastruktúra fejlesztését egyaránt magában foglalják.
„A 2022-es, számos tekintetben kiemelkedő évet követően, a továbbra is nehéz gazdasági környezet miatt óvatosan tekintünk 2023-ra: a fókuszt elsősorban a jelenlegi piaci pozíciók megtartására, a növekedési esélyek kihasználására helyezzük, amely reális lehet több termékcsoport esetében is. Fontos aspektusként tekintünk továbbá a dohánygyárat kiszolgáló infrastruktúra fejlesztésére, amelynek keretében egyebek között a bővülő előkészítési kapacitás következtében keletkező raktárkapacitási hiányok enyhítése céljából év elején megvásárolt, készáru-raktárnak szánt ipartelep fejlesztését is megkezdjük”
– mondta el Füzi Csaba, a Continental Dohányipari Zrt. vezérigazgatója.
A Continental Dohányipari Csoportról
A Continental Dohányipari Csoport egy független, magyar családi tulajdonban álló magáncég, amely több, Európában működő dohányipari vállalatot egyesít. 27 évvel ezelőtt, 1996-ban alapították Hódmezővásárhelyen, jelenleg mintegy 700 dolgozót foglalkoztat. A cégcsoport termékei a magyar piacon országszerte ismertek, az exporttevékenység eredményeként pedig már több mint 30 országban elérhetőek. Jelenleg a cégcsoporthoz tartozik a szolnoki Dofer Dohányfermentáló Zrt., ahol a dohány termeltetése mellett a dohánylevél-feldolgozás folyamatáért felelnek, valamint a több mint 130 éves sátoraljaújhelyi dohánygyár. Továbbá a cégcsoport Olaszországban, Németországban, Romániában és Szlovákiában is rendelkezik leányvállalatokkal.
Nyitókép: Szivarkák a Continental Dohányipari Zrt. sátoraljaújhelyi gyárában (Fotó: Vajda János / MTI)

