Tobacco

Rovat:

Illegál
Becsült olvasási idő: 1 perc
Rendőri vizsgálat lett az Elf Bar-használatból

Egy fővárosi iskolában bukott le egy 16 éves diák.

A rendőrség vizsgálatot indított a XII. kerületi Tamási Áron Általános Iskola, Gimnázium és Német Nemzetiségi Gimnáziumban, miután egy tanulónál Elf Bar e-cigarettát találtak – írja a 24.hu.

Képünk illusztráció (Fotó: prostooleh / Freepik)

A Budapesti Rendőr-főkapitányság tájékoztatása szerint a rendőrök kapcsolatba léptek az iskola igazgatójával, aki elmondta, hogy a 16 éves diák nem tudta megmondani, hogyan jutott az eszközhöz. Mivel az Elf Bar birtoklása illegális, a rendőrök elkobozták az e-cigarettát, és azt elküldték a Nemzeti Adó- és Vámhivatalnak (NAV). Eljárás nem indult, és a rendőrök sem ruházatátvizsgálást, sem motozást nem végeztek; az eszközök már a rendőrök kiérkezése előtt előkerültek.

Az iskola a dohányzás elleni és drogprevenciós tevékenysége keretében, saját hatáskörében vizsgálta meg a jelzett eszközök meglétét. A Közép-Budai Tankerületi Központ tájékoztatása szerint az intézmény a házirend és a hatályos jogszabályok alapján járt el, és megtette a szükséges intézkedéseket. További tájékoztatást nem kívántak adni az ügyről.