Rendeletet hozott a cseh egészségügyi minisztérium a nikotintasakokról. A jogszabályra azért volt szükség, mert a dohányt nem tartalmazó nikotinpárnák egyre népszerűbbek a fiatalok körében, viszont nem sorolhatók a dohánytermékek közé – írja a Kurzy.cz.

A szabályozás vonatkozik a nikotintasakok összetételére, megjelenésére és minőségi jellemzőire, de meghatározza a csomagolás felé támasztott elvárásokat is. Ezen felül hangsúlyozza a gyártók és importőrök bejelentési kötelezettéségét a forgalomba hozatal előtt.
„A nikotin számos egészségügyi kockázatot jelent, ráadásul erősen addiktív anyag, amely gyakran élethosszig tartó függőséghez vezet. A Cseh Köztársaságban többféle nikotinos tasak van forgalomban, különböző ízesítéssel, valamint különböző nikotintartalommal adagonként. Ezzel foglalkozni kell. A rendelet a nikotin maximális mennyiségét egy adagban 12 mg-ban határozza meg, egyebek között a közegészség védelme érdekében”
– mondta Pavla Svrčinová főorvos. Az új rendelet jövő júliusban lép hatályba.
