Becsült olvasási idő: 1 perc
Örményországban nem láthatják többé a vevők a dohányárukat

Az örmény dohányárusítók kötelesek elrejteni a vásárlók árgus szemei elől a forgalmazott termékeket egy új törvény szerint.

A dohánytermék-árusítással is foglalkozó kereskedők nem mutathatják meg a jövőben ezeket a cikkeket a vásárlóknak – írta hétfőn a Tobacco Reporter az örmény közrádió híradása nyomán.

A 2020 februárjában elfogadott új dohánytörvény megtiltja a dohánytermékek, e-cigaretták, illetve elektronikus nikotinfogyasztásra alkalmas eszközök nyilvános kihelyezését. Üres dobozok, megállítók, arculati elemek kihelyezése is tiltottá vált 2022 elejétől.

Arszen Toroszjan a törvény elfogadásakor egészségügyi miniszterként abbeli reményét fejezte ki, hogy az új szabályok nyomán csökken majd a dohányzók részaránya a teljes lakosságon belül, ami egyúttal a társadalom egészségi állapota és a gazdaság fejlődésével jár majd együtt.

Az új szabályok értelmében egyébként márciustól megtiltják a dohányzást az örmény kávézókban és éttermekben is.