Becsült olvasási idő: 1 perc
Örményországban betiltották a közterületi dohányzást

Örményország betiltotta a dohánytermékek használatát a nyílt tereken. A szabályozás 2022. március 15-től hatályos – írja a Tobacco Reporter az Örményországi Közszolgálati Rádió híradása nyomán.

Március 15-től tilos a dohányzás a közétkeztetést szolgáló létesítményekben, beleértve a szabadtéri létesítményeket is, mint például a menzák, éttermek, kávézók, bárok, büfék, főző- és árusítóhelyek.

A szabálysértésért 50 ezer örmény dram (33 ezer forint) és 200 ezer örmény dram (132 ezer forint) közötti bírságot szabhatnak ki.

A törvény célja, hogy megvédje a jelen és a jövő generációit a dohánytermékek negatív hatásaitól.

A közelmúltban arról számolhattunk be olvasóinknak, hogy az örmény dohányárusítók kötelesek elrejteni a vásárlók elől a forgalmazott termékeket. A 2020 februárjában elfogadott, idén januártól hatályos új dohánytörvény megtiltja a dohánytermékek, e-cigaretták, illetve elektronikus nikotinfogyasztásra alkalmas eszközök nyilvános kihelyezését. Üres dobozok, megállítók, arculati elemek kihelyezése is tiltottá vált.