Tobacco

Rovat:

Illegál
Becsült olvasási idő: 1 perc
Nyilatkozatot adtak ki az indonéz dohányipar képviselői az egységes csomagolás ellen

Attól tartanak, az új szabályozás komoly gazdasági következményekkel jár majd.

Ahogyan arról nemrég beszámoltunk, Indonézia hamarosan új dohányzáskorlátozó intézkedéseket készül bevezetni, egyebek között egységes csomagolást. A tervezet komoly kritikát kap minden oldalról, hiszen a dohánytermelés az ország egyik fő gazdasági szegmense, így számos, például munkaerőpiaci negatív következménnyel járhat.

Ezekkel az intézkedésekkel száll szembe az ország dohányiparának több mint 20 képviselője, akik együttesen írtak alá nyilatkozatot, melyben kifejtik aggályaikat a döntéshozók irányába – írja a Tobacco Reporter.

Az aláírók között szerepel például Kusnasi Mudi, a Nemzeti Dohánytermelők Szövetségének főtitkára, aki megyjegyezte, hogy csak a dohánytermesztés 2,5 millió ember megélhetését biztosítja Indonéziában.

Bandung, Indonézia (Fotó: Fikri Rasyid / Unsplash)

„A dohány az egyik nemzeti stratégiai árucikk, de a létünket folyamatosan elnyomják. Kormányzati védelmet kérünk a 2,5 millió gazdálkodó számára, akik szintén a megélhetésükért küzdenek, és számos más problémával is szembe kell nézniük”

– mondta.

Tutum Rahanta, az Indonéziai Kiskereskedők és Bevásárlóközpontok Bérlőinek Szövetsége tanácsadó testületének elnöke szerint az egyszerű csomagolásra vonatkozó javaslatok az összes érintett fél számára kivitelezhetetlenek.

„Ez a szabályozás súlyosan aláássa a dohányipart egy olyan időszakban, amikor az ágazat minden szinten betartotta a korábbi szabályozásokat. A kormánynak inkább az illegális cigaretták elleni küzdelemre kellene összpontosítania, mintsem a törvényes, a jogszabályoknak megfelelő legális cigarettüzletbe való beavatkozásra”

– mondta.