Indonézia tervezett új dohánykorlátozásai nagyobb gazdasági károkat okozhatnak, mint a koronavírus világjárvány – figyelmeztettek a kritikusok.
Franky Sibarani, az Indonéziai Munkaadók Szövetségének helyettes vezetője szerint az egészségügyről szóló 2024. évi 28. számú kormányrendelet, valamint a dohánytermékekről és az elektronikus cigarettáról szóló miniszteri rendelet nagyobb hatással lehet a munkavállalókra, mint a Covid járvány – írja a Tobacco Reporter.
„A Covid-19 járvány idején a jövedelmünk ugyan lelassult, de a vállalatok így is képesek voltak úrrá lenni a helyzeten. Voltak elbocsátások, de ezúttal [a kormány] teljesen le fogja állítani az iparágat”
– idézte őt a Tempo.

Az új jogszabály előírja egyebek között a dohánytermékek csomagolásának egységesítését, szigorúbb kátrány- és nikotinhatárértékek bevezetését, valamint új földrajzi korlátozásokat meghozatalát írja elő arra vonatkozóan, hogy hol lehet dohányt árusítani.
Sudarto, a Cigaretta-, Dohány-, Élelmiszer- és Italipari Dolgozók Szövetségének – Összindonéziai Dolgozók Szakszervezetének – képviselője megjegyezte, hogy a dohányipar mintegy 6 millió embert foglalkoztat Indonéziában. Még ha a rendelet a dohánytermékek forgalmazását célozza is meg, érvelt, az eladások csökkenése akkor is hatással lenne a munkavállalókra és a dohánytermelőkre.
