Brazília 2009-ben tiltotta be az e-cigaretták gyártását, importját, tárolását, hirdetését, szállítását és kereskedelmét, ennek ellenére a termékkör nagy népszerűségnek örvend. Amint arról beszámoltunk augusztus végén, akkor szavazott volna a brazil parlament a tilalom visszavonásáról, ám a döntést elhalasztották, mivel a testület nem tudott konszenzusra jutni az új jogszabálytervezet szövegezésével kapcsolatban.
A Jovempan szeptember 25-i jelentése szerint az e-cigaretták szabályozására vonatkozó törvényjavaslat (PL 5.008/2023) jelenleg a brazil szenátus gazdasági bizottsága (CAE) előtt van. A tervek szerint novemberben kerül ismét napirendre a döntés a törvénnyel kapcsolatban – írja a 2FIRSTS.

A törvényjavaslatot Soraya Thronicke szenátor (Podemos-MS) terjesztette elő, hogy engedélyezze az e-cigaretták gyártását, értékesítését, importját és használatát, valamint szabályokat állapítson meg az ellenőrzésükre, felügyeletükre és reklámozásukra vonatkozóan.
A brazil szenátus gazdasági bizottsága többször elhalasztotta a javaslat megvitatását, és nem vette fel a legutóbbi ülések napirendjére. Várhatóan a törvényjavaslatról szóló viták a szenátus különböző bizottságaiban, köztük a közegészségügyi hatások elemzéséért felelős Szociális Ügyek Bizottságában és a Fogyasztóvédelmi Bizottságban folytatódnak majd.
