Tobacco

Rovat:

Paragrafus
Becsült olvasási idő: 1 perc
Németország betilthatja az ízesített e-cigiket

Egyebek mellett erről is egyeztetnek a minisztériumok.

Németország 13, az e-cigarettákban használt ízesítő és hűtő hatású anyag betiltását tervezi az egészségügyi kockázatok csökkentését célzó szabályozási intézkedés részeként – írja a Tobacco Journal International.

A Szövetségi Élelmezési és Mezőgazdasági Minisztérium a meglévő előírások módosítását javasolta, arra hivatkozva, hogy az e-cigaretták gőze a nikotinon túl más, potenciálisan káros anyagokat is tartalmaz.

Berlini látkép 2018-ban (Fotó: Stephan Widua / Unsplash)

A javaslat a Szövetségi Kockázatértékelési Intézet (BfR) tudományos értékelésein alapul, amely több adalékanyagot – köztük a mentolt – egészségre ártalmasnak minősített. A mentol a hagyományos cigarettákban már 2020 óta tiltott az Európai Unióban. A BfR a hűtő hatású anyagokat is problémásnak tartja, mivel a hűs érzet elfedheti az ízeket, és megkönnyítheti a dohányzás elkezdését.

A Dohánytermékekről szóló rendelet módosításának tervezete jelenleg a kormányzati tárcák közötti egyeztetési szakaszban van, ezt követően pedig Németország tartományai és az érintett érdekképviseletek lehetőséget kapnak arra, hogy véleményt nyilvánítsanak a véglegesítés előtt.