Tobacco

Rovat:

Illegál
Becsült olvasási idő: 1 perc
Nem adta el a revizoroknak az e-cigit, mégis pórul járt

Több ezer tiltott termék került elő a debreceni lakásból.

Újabb illegális, elektronikus cigarettakészlettel „gyarapodott” a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) bűnjelraktára – közölte a hivatal szerdán a honlapján. Magyarországon tiltott, Yuoto néven ismert, több ezer ízesített elektronikus cigarettát találtak egy debreceni lakásban.

Az adóellenőrök előzetes kockázatelemzés alapján, célzott vásárlási szándékkal érkeztek egy házhoz. A férfi feltehetően megneszelhetett valamit, mert a revizoroknak nem adott el a termékből. Azt ismételgette, hogy csak a szlovákiai boltjában van készlete. A NAV munkatársai ekkor felfedték magukat, jelezve, hogy ellenőrizni jöttek. A közelben várakozó pénzügyőrök is a helyszínre érkeztek, majd átvizsgálták a férfi autóját.

A járműből egy kartondoboz került elő, amelyben különféle ízesítésű töltőfolyadékok voltak, ezért az ellenőrzést a lakásra is kiterjesztették, ahonnan több ezer tiltott termék került elő. A férfi azt mondta, hogy az árut már korábban eladta a külföldi üzletében egy román cégnek, amely az elszállítást még nem teljesítette, ezért a dokumentáció is elmaradt.

A pénzügyőrök összesen 4 012 darab terméket foglaltak le, az ügyben jövedéki törvénysértés és költségvetési csalás bűncselekmény miatt indult eljárás.

A Hajdú-Bihar Vármegyei Adó- és Vámigazgatóság adóellenőreinek és a Bevetési Igazgatóság pénzügyőreinek munkája eredményeként ezek a termékek már nem kerülnek a feketepiacra”

– zárta közleményét a NAV.

Nyitókép forrása: NAV