Tobacco
Becsült olvasási idő: 1 perc
Nagy veszteségre számítanak a dohánytermelők
Habár az öntözés javított a termés mennyiségének helyzetén, a megemelkedett gázárak ellehetetleníthetik a dohány kiszárítását.

Nagy veszteségre számíthatnak a dohánytermesztők, ha nem sikerül megegyezni az ULT Magyarországgal – derül ki a Kölcsey TV Ófehértón készített riportjából.

A nyári szárazság miatt már eleve kevesebb termés volt a dohányföldeken, amit öntözéssel sikerült valamelyest ellensúlyozni, ugyanakkor a dohánylevél szárításához szükséges gáz ára több mint tízszeresére emelkedett.

Tóth Sándor dohánytermelő szerint egy kamrányi dohányi kiszárítása az új árakon körülbelül másfél millió forint költséggel jár, amely nagyjából négyszázezer forintos veszteséget jelent minden épület esetében. Ófehértón összesen kétszázötven kamrányi dohányt terveztek kiszárítani, ami így jelentős veszteséget jelent.

Ez okból kifolyólag ha a termelőknek nem sikerül megállapodásra jutni az ULT Magyarországgal, szeptember elsején leállítják a dohány törését, és csak az addig leszedett levelekből fog dohány készülni.