A Monster 2022 januárjában 330 millió dollárt fizetett a CANarchy vállalat felvásárlásáért, amely több sörfőzde, köztük az Oskar Blues és a Deep Ellum Brewing Company tulajdonosa, azzal a céllal, hogy diverzifikálja tevékenységét az alkoholos italok területén. Amint arról tavaly augusztusban beszámoltunk, be is jelentették, hogy The Beast Unleashed néven alkoholos italt dobnak majd piacra.
2023 februárjában aztán az energiaital-márka bevezette első alkoholos termékét az Egyesült Államokban – írja a The Drinks Business. A The Beast Unleashed elnevezésű ital jelenleg hat államban kapható: Arizona, Colorado, Florida, Iowa, Kalifornia és Ohio.
Rodney Sacks, a Monster társ-vezérigazgatója a múlt héten azt mondta, hogy az új ital az év végére az egész Egyesült Államokban elérhető lesz. A Monster az italt „kemény üdítőként” írja le, és tavaly augusztusban elárulta, hogy reményei szerint ez csak az első lesz a sorban.

„Számos további innovatív termékcsalád van jelenleg fejlesztés alatt. Alig várjuk, hogy egy későbbi időpontban megoszthassuk ezeket a további italtermékeket”
– mondta akkor Sacks. A The Beast Unleashed jelenleg négy ízben kapható, köztük a Peach Perfect és a Scary Berries, amelyek mindegyike a fogyasztók által a Monster eredeti energiaitalaiból ismert ízek mintájára készült.
Azok, akik aggódnak, hogy az alkohol hozzáadása egy amúgy is koffeintartalmú italhoz (a Monster Energy 165 g koffeint tartalmaz 500 ml-es dobozonként; ez négy eszpresszónak felel meg) milyen hatással jár, megnyugodhatnak, mivel a Monster állítása szerint a The Beast Unleashedben nincsen koffein.
„Kedvenc márkánk, a Monster hamarosan 21 éves lesz. Úgy gondoltuk, miért ne ünnepelhetnénk meg a nagy napot egy felnőtt ital elkészítésével. Töröltük az energiaitalt a keveréket, így koffein és cukor sem került bele. Ezután elkészítettük a valaha volt legfinomabb ízű alkoholt, és összekevertük a már jól bevált ízekkel”
– olvasható a termék csomagolásán.
