Tobacco

Rovat:

Olvasmány
Becsült olvasási idő: 1 perc
Magyarországra jön az eurócsoport elnöke

Kármán András pénzügyminiszter szerint Magyarország elkötelezett az euró bevezetése mellett.

Miután Magyarország elkötelezett az euró bevezetése mellett, vállalta, hogy 2030-ig teljesíti a maastrichti kritériumokat – írta Kármán András pénzügyminiszter hétfőn annak kapcsán, hogy csütörtökön Magyarországra érkezik az Eurogroup elnöke, Kirjákosz Pjerakákisz (angolos átiratban: Kyriakos Pierrakakis).

Az MTI szemléje szerint Kármán András és Magyar Péter miniszterelnök pénteken találkozik Kirjákosszal, akivel pénzügyminiszterként először a májusi ciprusi ECOFIN-ülésen folytatott bilaterális tárgyalást.

Kirjákosz Pjerakákisz (Forrás: Görögország Gazdaság- és Pénzügyminisztériuma)

Mint ismeretes, Kármán András ezen az ülésen hívta meg magyarországi látogatásra az eurócsoport vezetőjét. Akkor a pénzügyminiszter közölte: az Eurogroup legmagasabb rangú tisztségviselője megerősítette, hogy „Magyarországnak helye van a testület inkluzív formátumának az egyeztetésein, ahol arra számít, hogy nagyon hasznos résztvevők leszünk”.

Pjerakákisz annak a Görögországnak a pénzügyminisztere is egyben, amelyik a költségvetési fegyelem, az államadósság csökkentés szempontjából jelenleg európai „bezzegország”. Jelenleg Magyarországnak is a hiteles és kiszámítható költségvetési politika az elsődleges célja. A 3 százalék alatti költségvetési hiány, a csökkenő államadósság, a tartósan alacsony infláció és kamatterhek, valamint a stabil árfolyam pedig megnyitják majd az utat az euró bevezetése előtt is – fejtette ki májusban Kármán András.