Tobacco
Becsült olvasási idő: 1 perc
Energiahatékonysági konferenciát tartott a MADOSZ
Az elsődleges cél az volt, hogy megismertessék a dohánytermelőket az energiaválság okozta kár csökkentésének lehetőségeivel.

A Continental Dohányipari Zrt. kezdeményezésére szakmai konferenciát tartott a Magyar Dohánytermelők Országos Szövetsége (MADOSZ) Sátoraljaújhelyen – olvasható a vállalat LinkedIn-bejegyzésében.

A konferencia célja az volt, hogy minél több termelővel ismertessék meg az energiaválság kérdésére adható válaszlehetőségeket az energiahatékonyság és a fenntarthatóság jegyében.

„Olyan előadókat hívtunk, akik olyan technológiákat forgalmaznak, készítenek, melyek segítséget nyújtanak abban, hogy ezt az energiakitettséget csökkentsük”

– nyilatkozta Kenyeres Sándor, a MADOSZ elnöke a Zemplén TV eseményről készült tudosításában.

Fotó: Continental Tobacco Group / LinkedIn

Fekete Tibor, az ULT Magyarország ügyvezetője is fontosnak látta a konferencia témáját. Úgy vélte, váltani kell a Virginia dohány földgázzal történő szárítási technológiájáról, hogy a magyar dohánytermesztés fenntartható maradjon.

A résztvevők megtekinthették a Continental Zrt. nemrég átadott új üzemcsarnokát is. Füzi Csaba, a vállalat vezérigazgatója megjegyezte, az új gépek beszerzésénél ők is a lehető legkisebb energiafelhasználásra törekedtek.

Az eseményen több lehetséges alternatíváról esett szó, mint például napelemrendszerek telepítése, vagy a biomasszából történő energiakinyerés.