A somoskőújfalui lakos május 19-én este jelent meg a salgótarjáni dohányboltnál – írta kedden a Nógrád Vármegyei Rendőr-főkapitányság. Bement a nyitott ajtón, és az ott dolgozó nőhöz lépett.
„A kassza tartalmát kérem! Nem viccelek! Fegyver van nálam!”
– szólította fel az eladót. Az alkalmazott megfélemlítése érdekében az egyik kezét a zsebébe rejtette, azt imitálva, hogy tényleg fegyver van nála. A riadt nő kiszaladt a trafikból, és az utcán segítségért kiabált, miközben a tettes értékek nélkül, sietve távozott.

A salgótarjáni rendőrök megnézték a kamerafelvételeket, és részletes adatgyűjtésbe kezdtek, amelynek eredményeként fél órán belül a belvárosban el is fogták a 22 éves fiatalembert. A ruházatátvizsgálás során, illetve a férfi menekülési útvonalán munkatársaink nem találtak fegyvert.
A rablás bűntett kísérlete miatt folytatott eljárás vizsgálati szakaszát a nyomozók befejezték, és az iratokat vádemelési javaslattal megküldték az ügyészségnek.
