Tobacco

Rovat:

Illegál
Becsült olvasási idő: 2 perc
Ismét Kecskeméten bukott le egy dohánybolti sikkasztó

A pénztárból 750 ezer forintot szerzett, míg a bolt termékeiből 550 ezer forintot „nassolt el” a kecskeméti gyanúsított.

Az egyik kecskeméti dohánybolt alkalmazottja úgy gondolta, hogy keresetét a dohányboltban fogja kiegészíteni – írja a Police.hu.

Tavaly szeptembertől idén január 11-ig 58 alakommal úgy járt el, hogy a vásárlásokat sztornózta a pénztárból, majd a vásárlás értékével sajátjaként rendelkezett. Így hozzávetőleg 750 ezer forintot szerzett.

A nőnek ez még nem volt elég, rendszeresen fogyasztott a dohánybolt árukészletéből üdítőt, édességet és dohánytermékeket. A termékek ellenértékét elfogyasztásukat követően nem egyenlítette ki, ami leltárhiányhoz vezetett. Közel 550 ezer forintot „nassolt” el a rendőrség adatai szerint az alkalmazott.

Képünk illusztráció (Forrás: Ideogram.ai)

A kecskeméti gyanúsított ellen üzletszerűen elkövetett sikkasztás miatt indult büntetőeljárás. A nyomozást befejezve vádemelést javasolnak a rendőrök, akik az ügy iratait megküldték az illetékes ügyészségre.

Kecskemét, a trafikokkal kapcsolatos bűncselekmények „fellegvára”

Amint arról beszámoltunk, egy akkor 36 éves nőt 2021 novemberében vettek őrizetbe, miután a könyvelőnek szemet szúrt a közel 17 millió forintos hiány. „Az alkalmazottak egyöntetűen elmondták, hogy az asszony szerencsejátékozott, és napi rendszerességgel adott fel több száz ezer forint értékű szelvényt, azonban azokat nem rendezte, így hiány keletkezett a bevételben. Olyan eset is előfordult, amikor a nő zárás után ment vissza, hogy sportfogadásokat tegyen” – írtuk 2021 őszén. A dohánybolti sikkasztó nem jogerősen nyolc év felfüggesztett börtönt kapott tavaly decemberben.

Érdekesség, hogy bő egy héttel később egy másik kecskeméti dohánybolt alkalmazottját is sikkasztás miatt tartóztatták le. Az akkor 26 éves helybéli nő elmondta, hogy 2021 augusztusa óta 30 alkalommal vett ki pénzt a kasszából, esetenként 100–150 ezer forintot, valamint rendszeresen lopott dohányárukat és alkoholt munkaadójától. Az eltulajdonított több mint 4 millió forintot utazásokra, ingóságokra költötte. Az ellene zajlott nyomozás 2022 noveméberben zárult, a rendőrség sikkasztás bűntettének megalapozott gyanújával vádemelést javasoltak.

Idén is volt dohánybolttal összefüggő bűneset a városban: egy 42 éves férfit vettek őrizetbe a kecskeméti nyomozók 2023. május 22-én, mivel gyanújuk szerint csalást és több mint egy tucat lopást követett el. Az egyik dohányboltból tizenegy alkalommal, egy benzinkútról és egy közértből pedig összesen négyszer emelt el szeszes italokat, mindezt egy hét leforgása alatt. Előfordult az is, hogy fuvart rendelt a címére, majd felhívta az úton lévő taxisofőrt azzal a kéréssel, hogy vigyen neki sört, valamint cigarettát. Ám amikor a taxis a blokkot kereste, a férfi besétált a frissen szerzett holmival a lakásába. A taxis azonban rendőrt hívott. A férfit csalásért és többrendbeli lopásért hallgatták ki a nyomozók. Az ügy vizsgálatát szeptemberben fejezték be a kecskeméti rendőrök és megküldték az iratokat az illetékes ügyészségnek.

Amint arról beszámoltunk, szintén szeptemberben a Kecskeméti Járási Ügyészség felfegyverkezve elkövetett rablás bűntette miatt vádat emelt azzal a büntetett előéletű férfival szemben, aki az arcát eltakarva, késsel a kezében ment be egy kecskeméti dohányboltba, ahol az eladótól a napi bevételt követelte. A férfi 75 000 forintot zsákmányolt.