Tobacco

Rovat:

Illegál
Becsült olvasási idő: 1 perc
Nem jogerősen felfüggesztett börtönt kapott a dohánybolti sikkasztó
Nyolc éven keresztül vezetett két kecskeméti dohányboltot a nő, akit most ítéltek el.

A Kecskeméti Járásbíróság tárgyalás kitűzése nélkül (előkészítő ülésen) 2 év – végrehajtásában 4 év próbaidőre felfüggesztett – börtönre ítélt egy kecskeméti nőt, akivel szemben sikkasztás miatt emelt vádat a Kecskeméti Járási Ügyészség – írta csütörtökön a Bíróság.hu.

Az ügy lényege szerint a nő közel nyolc éven keresztül – 2021 június végéig – alkalmazottként, két kecskeméti Nemzeti Dohánybolt vezetését látta el. Az árubeszerzés mellett a feladatai közé tartozott az értékesítésből befolyt készpénz kezelése, a számlák, munkabérek kifizetése, továbbá az eladók munkájának irányítása.

A kecskeméti vasútállomás 2021 augusztusában. Képünk illusztráció (Fotó: Földi Bence / Tobacco)

2021 januárja és júniusa közötti időszakban, a készpénzben befolyt bevételből több mint 16 681 801 forintot sikkasztott el oly módon, hogy a pénz egy részéből Tippmix-szelvényeket adott fel, a többit pedig felélte.

Az ítélet nem jogerős.

Két kecskeméti dohánybolti alkalmazott is sikkasztott tavaly

Amint arról beszámoltunk, az akkor 36 éves nőt tavaly novemberben vették őrizetbe, miután a könyvelőnek szemet szúrt a közel 17 millió forintos hiány. „Az alkalmazottak egyöntetűen elmondták, hogy az asszony szerencsejátékozott, és napi rendszerességgel adott fel több száz ezer forint értékű szelvényt, azonban azokat nem rendezte, így hiány keletkezett a bevételben. Olyan eset is előfordult, amikor a nő zárás után ment vissza, hogy sportfogadásokat tegyen” – írtuk tavaly ősszel.

Érdekesség, hogy bő egy héttel később egy másik kecskeméti dohánybolt alkalmazottját is sikkasztás miatt tartóztatták le. Az akkor 26 éves helybéli nő elmondta, hogy 2021 augusztusa óta 30 alkalommal vett ki pénzt a kasszából, esetenként 100–150 ezer forintot, valamint rendszeresen lopott dohányárukat és alkoholt munkaadójától. Az eltulajdonított több mint 4 millió forintot utazásokra, ingóságokra költötte. Az ellene zajlott nyomozás idén novemberben zárult, a rendőrség sikkasztás bűntettének megalapozott gyanújával vádemelést javasoltak.