Az ország első dohánymentes körletét hozta létre a Tököli Országos Büntetés-végrehajtási Intézet – közölte a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága (BvOP) az MTI-vel csütörtökön.
Azt írták, a speciális körlet lakói ezentúl csak nemdohányzók lehetnek, így a fogvatartottak és az intézet munkatársai is tisztább, egészségesebb környezetben élhetik mindennapjaikat.

„Az itt elhelyezett 124 fogvatartott megtette az első lépést egy szenvedélymentes és egészségtudatos jövő felé”
– tették hozzá. A magyarországi börtönökben egyébként már régóta működnek olyan speciális programok és részlegek, amelyek kifejezetten a szenvedélybetegként befogadott fogvatartottak gyógykezelését célozzák.
