Tobacco

Rovat:

Illegál
Becsült olvasási idő: 1 perc
Letartóztatták a dohánybolti gyújtogatókat

Egy motoros banda tagjai garázdálkodtak Ausztrália Victoria államában.

Az ausztrál Victoria államban a rendőrség letartóztatott öt személyt, akikről feltételezik, hogy kapcsolatban állnak a Finks nevű, törvényen kívüli motoros bandával és a Victoria államban található dohányboltok elleni gyújtogatássorozattal – írja a Tobacco Reporter.

A letartóztatások a rendőrség válasza az úgynevezett dohányháborúra, amelynek során bűnbandák harcolnak a tiltott dohánytermékek eladásából származó „jelentős bevételi forrás” ellenőrzéséért.

Képünk illusztráció (Forrás: Ideogram.ai)

A letartóztatások négy dohánybolt és egy kávézó felgyújtásával kapcsolatosak, az esetek az elmúlt három hétben történtek a Victoria állambeli Moe, Croydon, Altona, Altona North és Sunshine településeken. A rendőrség szerint az elkövetők minden egyes alkalommal betörtek az üzletekbe, mielőtt felgyújtották azokat.

A rendőrség beszámolója szerint a csoport letartóztatásakor öt, feltehetően lopott járművet találtak, valamint Molotov-koktélokat is.

Úgy gondoljuk, hogy további támadásokra készültek, így ez egy jelentős letartóztatás-sorozat, amely minden bizonnyal hatással lesz a bűntetteket irányító szindikátusra. Továbbra is jelentős konfliktus van több különböző csoport között e jelentős bevételi forrás feletti ellenőrzésért. Ez még hónapokig folyamatos probléma lehet, de minden bizonnyal fordulóponthoz érkeztünk”

– fogalmazott Graham Banks rendőrfelügyelő. Az ausztráliai, bűnbandák közti dohányháborúról tavaly októberben írtunk először, amikor több melbourne-i üzletet gyújtottak fel.