A nikotinmérgezéses esetek között 2019-ben még 62,5 százalékban voltak érintettek kiskorúak, míg 2023-ban már 92,5 százalékban – közölte a a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) az RTL Híradójával, amely a 24.hu eldobható e-cigaretták terjedésével foglalkozó cikkét dolgozta fel.
„’21-ben volt egy csökkenő tendencia, és akkor 25-ről emelkedett 61-re, ami majdnem háromszoros. Azért látni azt, hogy ’22-ben jött az Elf Bar, most ugye ez a Poco Bar és a snüssz, szóval ezek intő jelek számunkra”
– mondta a műsorban az NNGYK egészségfejlesztő referense, Kimmel Zsófia. A 24.hu cikkéből kiderül, 2019-ben 49, 2020-ban 51, 2021-ben 29, 2022-ben 42, 2023-ban pedig 66 esetben regisztráltak nikotinmérgezést az Egészségügyi Toxikológiai és Tájékoztató Szolgálat (ETTSZ) vonalára érkezett bejelentésekből. A kiskorúak aránya a következőképpen alakult: 62,5% (2019), 76,5% (2020), 86% (2021), 93% (2022) és 92,5% (2023).

A 24.hu-nak nyilatkozott az Országos Mentőszolgálat is, s szavaik alapján nem bizonyítható, hogy az újra nem tölthető e-cigaretták a nikotinmérgezések fő okozói.
„A dokumentációban három, 2023. évi esetben szerepel az Elf Bar kifejezés, Poco Bar nem került említésre”
– közölték.
A Nemzeti Adó- és Vámhivatal jelezte az RTL Híradójának, hogy eddig több mint 860 millió forintnyi lefoglalt árunál és 20 millió forint kiszabott bírságnál tart, s csaknem 76 ezer veszélyes Elf Bart vont ki a feketepiacról.
Az Elf Barral és Poco Barral kapcsolatos összes írásunkat ide kattintva éri el.
