A hongkongi vámhatóság múlt csütörtökön közölte, hogy letartóztattak egy nőt, és 190 millió honkongi dollár (azaz csaknem 9 milliárd forint) értékű feketepiaci cigarettát foglaltak le – írja a South China Morning Post. Ez az elmúlt két évtized második legnagyobb fogása az országban.
A hét teherkonténerbe rejtett, 69 millió darab cigarettát tartalmazó zsákmányt január 11-én fedezték fel egy, a Yau Ma Tei teherforgalmi területen kikötött uszály fedélzetén.
Az egyik konténer két brit márkájú, míg egy másik szállítóeszköz japán gyártmányú cigarettával volt tele.

Leung Chun-man megbízott főfelügyelő-helyettes, a vámhatóság jövedéki bűncselekményeket vizsgáló részlegének munkatársa múlt csütörtökön elmondta, hogy a két konténer illegális cigarettát Nagy-Britanniába és Japánba szánták.
Hozzátette, hogy a szállítmány egy része a városban lévő illegális készletet volt hivatott feltölteni. A többi szállításra volt előkészítve, miközben az illegális dohánykereskedők megpróbáltak vevőket találni Hongkongban és külföldön.
„Ez a második legnagyobb értékű illegálisdohánytermék-lefoglalásunk 2002, a nyilvántartásunk kezdete óta”
– mondta Leung. A feketepiaci cigarettákból tavaly júliusban foglalták le a legnagyobb mennyiséget, amikor 222 millió hongkongi dollár értékű csempészárut kapcsoltak le a vámhatóság emberei.
