A felmérés eredményei szerint 2021-ben mintegy 581 500-an szívtak napi rendszerességgel hagyományos cigarettát, ami a 15 éves és idősebb hongkongiak 9,5 százalékát teszi ki – írja a The Standard alapján a Tobacco Reporter.
A teljes dohányfogyasztás csökkenése ellenére az e-cigarettát használók száma a 2019-es 7 200-ról tavaly 17 500-ra ugrott.

Az alternatív termékeket használók száma viszont valószínűleg csökkenni fog. Amint arról beszámoltunk, 2022. április 30-án hatályba lépett az elektronikus cigaretták és a hevített dohánytermékek behozatalának, gyártásának, értékesítésének és forgalmazásának tilalma.
Sophia Chan Siu-chee egészségügyi miniszter elmondta, hogy Hongkong célja, hogy 2025-re 7,8 százalékra csökkentse a dohányzók arányát. Ennek elérése érdekében a kormány fontolgatja, hogy egyre több helyen tiltsa be a dohánytermékek fogyasztását. Emellett szeretné elérni a dohánytermékek általános vonzerejének csökkentését és a fiatalok dohányzási szokásainak kialakulásának megakadályozását.
Érdekesség továbbá, hogy bár Hongkongban a nyugati demokráciákhoz képest lakosságarányosan kevesebben dohányoznak, itt az egyik legmagasabbak a szivarárak a világon. Amint arról beszámoltunk, a Habanos S.A. viszont ezen árszinthez igazítja az árait, így a közeljövőben világszerte drágulni fognak a kubai szivarok.
