A Sáppusztai Pálinkafőzde 2025-ös Sárga Vilmoskörte pálinkája nyerte el a Magyarország legjobb pálinkája címet a 2026. évi Országos Pálinka- és Törkölypálinka Versenyen. A 10 ezer palack feletti kategóriában a Bolyhos Pálinkafőzde 2024-es Ágyas Golden Almapálinkája végzett az első helyen – írja közleményében az MTI.
Az Agrárminisztérium parlamenti államtitkára szerint a pálinka a magyar táj gyümölcseit, a kétkezi munka becsületét és a családi hagyományokat is hordozza. Árvay Nikolett hangsúlyozta, valódi pálinka kizárólag magyar gyümölcsből, hozzáadott cukor, aroma és adalék nélkül készülhet.

Az idei versenyre 36 pálinkafőzde 301 tétellel nevezett; 57 arany, 127 ezüst, 89 bronz minősítés és 23 champion díj született. A bírálatnak Velence adott otthont.
A szervezők szerint az év legeredményesebb pálinkafőzdéje az 1 Csepp Pálinka lett, második a Sáppusztai Pálinkafőzde, a harmadik pedig a Lunczer Pálinkaház.
