A 2025 decemberében tragikusan fiatalon elhunyt Kiss Gábor villányi bortermelőt választották a 2026-os Borászok Borászává – írja az MTI. Az elismerést múlt péntek este, Budapesten adták át, ahol a díjat édesapja, id. Kiss Gábor vette át Gál Tibortól, a 2025-ös díjazottól. A laudációban elhangzott: Kiss Gábor neve hosszú ideje szerepelt a jelöltek között, és több alkalommal a döntőbe is bejutott.
Rókusfalvy Pál nemzeti bormarketingért felelős kormánybiztos, a díj alapítója kiemelte, a borászközösség értékteremtő munkája generációkon átívelő példát mutat, és a magyar bor ma már kulturális identitáselemként is megjelenik a nemzetközi térben.

A Jövő Borásza díjat Gajdócsi András borászhallgató nyerte el, aki egymillió forintos ösztöndíjat kapott külföldi szakmai gyakorlatra. A Borászok Barátja elismerést Szigethy Gábor író, színháztörténész vehette át.
Kiss Gábor a díj 20. kitüntetettje – ő is csillagot kap a budapesti Zrínyi utcában található Borászok Borásza Csillagok sétányán.
