Első fokon elítélte a Főváros Törvényszék azt a két vádlottat, akik először 2018 júniusában, majd azév augusztusában is kirabolták ugyanazt a rákoskeresztúri dohányboltot – olvasható a bíróság honlapján.
Az első alkalommal az I. rendű vádlott ment az üzlethez az arcát eltakaró maszkban és egy lőfegyvernek látszó gáz riasztópisztollyal követelte az eladótól a bevétel átadását, míg társa a közelben figyeléssel biztosította a cselekményt. A másik alkalommal szerepet cseréltek és a II. rendű vádlott fenyegette meg az eladót a kasszában lévő pénz megszerzése érdekében, az I. rendű pedig a közelben várakozott és figyelt. A vádlottak az első esetben majd 470 ezer forintot, másodszor pedig közel 540 ezer forintot zsákmányoltak.

A bíróság a megállapított tényállás alapján az I. rendű vádlottat fegyveresen elkövetett rablás bűntettében – mint tettest, illetve egy esetben mint bűnsegédet – valamint bódult állapotban elkövetett járművezetés vétségében mondta ki bűnösnek. A II. rendű vádlottat tettesként, egy esetben pedig bűnsegédként, fegyveresen elkövetett rablás bűntette mellett kábítószer birtoklásának vétsége miatt ítélték el.
Az elkövetőket a bíróság 11 év 6 hónap, illetve 8 év fegyházbüntetésre ítélte. Ezen felül az I. rendű vádlottat 6 hónapra eltiltotta a közúti járművezetéstől, valamint több mint 1 millió forintra vagyonelkobzást is elrendelt velük szemben.
Az ítéletet az ügyészség tudomásul vette, azonban a vádlottak és védőik fellebbezést jelentettek be azzal szemben, így az nem jogerős.
