Egészen Németországig menekült a 23 éves férfi, aki márciusban egy kecskeméti dohányboltot rabolt ki, de nem tudott elrejtőzni a rendőrök elől – írja a Police.hu.
A gyanúsított feltehetően fegyverrel fenyegette meg az alkalmazottat, hogy adja át a bevételt. Az eladó ennek eleget tett és átadta neki a napi bevételt. Távozáskor a rabló még a sértett telefonját, egy a dohánybolt berendezéséhez tartozó távirányítót és egy kulcscsomót is magával vitt.
A megyei nyomozók az adatgyűjtések során beazonosították a bűncselekmény elkövetésével gyanúsítható 23 éves férfit, aki ellen 2022. április 11-én elfogatóparancsot adtak ki, majd nem sokkal később felmerült, hogy a keresett személy külföldre menekült, így európai és nemzetközi elfogatóparancsot bocsátottak ki ellene.
A körözésnek köszönhetően a KR NNI Célkörözési Osztályának közreműködésével Németországban fogták el a férfit, akit 2022. november 9-én a Budapest Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtéren vettek át az Interpol munkatársaitól a Bács-Kiskun megyei nyomozók.
A 23 éves férfit fegyveresen elkövetett rablás miatt őrizetbe vették és kezdeményezték letartóztatását.
